Specialisté na doplňky a vybavení do koupelny 

Naše firma KREINER, spol. s r.o., velkoobchod-maloobchod se sortimentem zboží voda-topení-železářské zboží, byla založena v Plzni 21.11.1991 jako dceřiná společnost zavedené německé společnosti Georg Kreiner GmbH&Co.KG se sídlem v příhraničním městě Weiden v Německu. Ta byla založena v roce 1892 jen jako malá prodejna na weidenském náměstí, která v průběhu let rozšířila svojí činnost i na velkoobchodní aktivity. Po zakoupení pozemků na okraji města Weiden zde byl v roce 1959 vybudován rozsáhlý prodejní areál. V následujících letech bylo postaveno několik dalších velkoobchodních hal se stále modernější a výkonnější obslužní technikou.

Plzeňská společnost KREINER, spol. s r.o. je zcela samostatně pracující firmou. Svoji aktivitu zahájila zakoupením zchátralé prodejny v Tylově ulici 49 v Plzni a její důkladnou rekonstrukcí. V roce 1992 začala firma vyvíjet vlastní obchodní činnost, kdy měla přibližně 10 zaměstnanců a kdy si začala získávat první stálé zákazníky. V průběhu dalších let, kdy se obchodní obrat firmy progresivně zvyšoval, prostory v Tylově ulici již nestačily narůstajícím požadavkům stále většího počtu zákazníků a růstu objemu prodaného sortimentu z oblasti vybavení koupelen.

Vlastní vzorkovny koupelen

Firma následně zakoupila pozemky v nedalekých Vejprnicích u Plzně, vedle nájezdu na rozvadovskou dálnici, kde na ploše 27.000 m² nechala postavit moderní velkoobchodní areál, který byl dokončen v polovině roku 1997. Nová budova má zastavěnou plochu 2.600 m² a skrývá v sobě skladovou halu, prodejnu, vzorkovnu koupelen a kanceláře. Zde je nyní centrální centrální sklad společnosti. Své sídlo tu má jak oddělení nákupu, fakturace, účtárna, tak i tým obchodních zástupců, kteří jsou v každodenním styku se stálými zákazníky.

V roce 1999 si společnost KREINER pronajala kanceláře v Praze 2, a zaměstnala dva obchodní zástupce. V roce 2001 pak otevřela pobočku v Praze 4, kde nyní pracuje deset zaměstnanců, kteří se starají o zákazníky v Praze a okolí. Zde je prodejna a sklad, ve kterém se nacházejí velké zásoby vodoinstalatérského a topenářského materiálu.

Luxusní koupelny KREINER EXLUSIV

Na základě obchodních zkušeností a poptávce stávajících zákazníků se společnost rozhodla rozšířit své obchodní aktivity na prodej luxusních koupelen pod značkou KREINER EXKLUSIV. V roce 2000 si pronajala prostory v Praze 1, na ploše 250 m² vybudovala luxusní vzorkovnu koupelen včetně obkladů, dlažeb, koupelnových doplňků a plně funkčních koupelnen, které si může zákazník sám vyzkoušet. Firma zde prezentuje luxusní značky jako je Villeroy & Boch, Dornbracht, JADO, GROHE, SPRINZ, Duravit, Keuco, Hoesch aj.

Další pobočka na sebe nenechala dlouho čekat. Byla otevřena v roce 2002 v Karlových Varech. K dispozici je prodejna a sklad, ve kterém zákazník najde základní sortiment zboží. Koncem roku 2005 pak společnost otevřela stejně koncipovaný sklad v Sokolově a v roce 2006 byly otevřeny další pobočky, a to v Chomutově, v Kladně a v Mostě.

Vzhledem ke značné poptávce po luxusních koupelnách a k velkému ohlasu zákazníků na vzorkovnu v Praze 1, se vedení společnosti rozhodlo vybudovat ještě jedno studio nadstandardních koupelen v prostorách areálu ve Vejprnicích. Zde byla v roce 2004 slavnostně otevřena největší luxusní vzorkovna koupelen v ČR. Ojedinělé v ČR je představení stylu The House of Villeroy & Boch, kde jsou luxusní koupelny vybaveny do posledního detailu. K dokonalému uspokojení zákazníků je k dispozici odborný personál a součástí služeb zákazníkům i grafická vizualizace návrhů koupelen na PC.

V následujících letech došlo k několika dalším změnám, především vzorkovna luxusních koupelen v Praze 1 byla přesunuta do nových prostor v Klimentské ulici, kde na 1 200  m² představujeme poslední trendy v sanitární keramice, koupelnových doplňcích a armaturách. Zákazník zde najde řadu plně funkčních koupelen, sprchových koutů i saun, které si před nákupem může přímo vyzkoušet.

Všechny prodejny a pobočky společnosti jsou několikrát denně zásobovány z hlavního skladu ve Vejprnicích. K našim službám patří bezplatné rozvozy zboží zákazníkům na prodejny či na jiné předem určené místo. Našim zákazníkům zajišťujeme poradenství, pravidelná školení, možnost získání certifikátů, návštěvu u výrobců, zpracování nabídek atd.

Společnost Kreiner je členem Asociace odborných velkoobchodů a provozuje e-shop zaměřený na koupelny, kuchyně, topení či obklady a dlažby. V našem eshopu nalezne volně stojící vany (oválné, pravoúhlé, luxusní, designové, komfortní, do bytu, domu, pro hotely a penziony), vany k zabudování (asymetrické, pravoúhlé, rohové) a také příslušenství k vanám (například vanové nohy, dorazové profily, nohy ke sprchovým vaničkám, madla do koupelny k vaně, vanové panely, odpady/přepady, podhlavníky k vaně, vanové zástěny do koupelny, stupínky před vanu, sprchové zástěny anebo vanové sifony).

Na prvním místě je u naší firmy zákazník, a proto je celý kolektiv zaměstnanců připraven co nejlépe uspokojit jeho požadavky.